WhatsApp Icon
EEE-1AA471P

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EEE-1AA471P
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
10581
Листови со податоци онлајн
EEE-1AA471P PDF
 • серија:S
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:400 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:680 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.402" (10.20mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
10ZLG680MEFCT78X16

10ZLG680MEFCT78X16

Rubycon

CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 531.716

EKY-6R3ETD821MJC5S

EKY-6R3ETD821MJC5S

United Chemi-Con

CAP ALUM 820UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 399.233

226PUM050M

226PUM050M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 22UF 20% 50V THRU HOLE

На залиха: 1.932.367

B43866A2336M

B43866A2336M

TDK EPCOS

CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 113.128

UPV1HR68MFD1TD

UPV1HR68MFD1TD

Nichicon

CAP ALUM 0.68UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 256.410

UTS0J221MDD1TP

UTS0J221MDD1TP

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 430.052

LNT1J223MSE

LNT1J223MSE

Nichicon

CAP ALUM 22000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 3.213

UKL1V220MEDDANATA

UKL1V220MEDDANATA

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 834.306

UPJ1A821MHD6TO

UPJ1A821MHD6TO

Nichicon

CAP ALUM 820UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 128.205

EKZH100ETD102MJC5S

EKZH100ETD102MJC5S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 259.612

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв