WhatsApp Icon
ALS71A394QM040

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS71A394QM040
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 390000UF 20% 40V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
11255
Листови со податоци онлајн
ALS71A394QM040 PDF
 • серија:ALS71
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:390000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:40 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):7mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:20000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:35.5 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:36.7 A @ 10 kHz
 • импеданса:8 mOhms
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:3.543" Dia (90.00mm)
 • висина - седење (макс):5.236" (133.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UVZ1V471MPD

UVZ1V471MPD

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 166.666

B41858C5278M9

B41858C5278M9

TDK EPCOS

CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 104.261

UMT1C100MCD2

UMT1C100MCD2

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 294.117

EMZF350ADA220ME73G

EMZF350ADA220ME73G

United Chemi-Con

CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD

На залиха: 358.577

MAL213963101E3

MAL213963101E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 60.198

35YXG220MEFCCR8X16

35YXG220MEFCCR8X16

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 610.388

EKMS451VSN391MA35S

EKMS451VSN391MA35S

United Chemi-Con

CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP

На залиха: 16.166

B43540B2567M

B43540B2567M

TDK EPCOS

CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP

На залиха: 38.448

ALS71U392NF550

ALS71U392NF550

KEMET

CAP ALUM 3900UF 20% 550V SCREW

На залиха: 2.196

B43305C5337M62

B43305C5337M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP

На залиха: 16.806

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв