WhatsApp Icon
EEE-FK1A151AP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EEE-FK1A151AP
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
19775
Листови со податоци онлајн
EEE-FK1A151AP PDF
 • серија:FK
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:150 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, High Temperature Reflow
 • бранување струја @ ниска фреквенција:156 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:240 mA @ 100 kHz
 • импеданса:360 mOhms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.240" (6.10mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EKYB250ELL561MH20D

EKYB250ELL561MH20D

United Chemi-Con

CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 135.135

ALS81C204NJ040

ALS81C204NJ040

KEMET

CAP ALUM 200000UF 20% 40V SCREW

На залиха: 2.850

380LQ561M350A022

380LQ561M350A022

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 560UF 20% 350V SNAP

На залиха: 24.715

6.3MS7220MEFCTZ6.3X7

6.3MS7220MEFCTZ6.3X7

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 1.582.528

EEE-FKV101XAV

EEE-FKV101XAV

Panasonic

CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD

На залиха: 99.999

UKL1J100MED1TA

UKL1J100MED1TA

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 834.306

ALS81H134MF040

ALS81H134MF040

KEMET

CAP ALUM 130000UF 20% 40V SCREW

На залиха: 3.651

160VXR1800MEFCSN35X40

160VXR1800MEFCSN35X40

Rubycon

CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP

На залиха: 25.974

UHW1H222MHD

UHW1H222MHD

Nichicon

CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 36.923

MAL250079123E3

MAL250079123E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 12000UF 500V 5000H

На залиха: 370

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв