WhatsApp Icon
MAL205849152E3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAL205849152E3
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP ALUM 1500UF 20% 100V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
18287
Листови со податоци онлајн
MAL205849152E3 PDF
 • серија:058 PLL-SI
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1500 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:100 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):116mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:10000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:2.38 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:85 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.984" Dia (25.00mm)
 • висина - седење (макс):2.047" (52.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
PEH200PJ5100MB2

PEH200PJ5100MB2

KEMET

CAP ALUM .01F 100V 20% SCREW

На залиха: 1.897

10YXJ10000MGC16X31.5

10YXJ10000MGC16X31.5

Rubycon

CAP ALUM 10000UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 56.655

B43508G2477M67

B43508G2477M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP

На залиха: 20.385

EEE-1VA221AP

EEE-1VA221AP

Panasonic

CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD

На залиха: 81.906

MAL225752681E3

MAL225752681E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 680UF 200V 5000H

На залиха: 25.506

ALS81C332LM450

ALS81C332LM450

KEMET

CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW

На залиха: 1.971

CGS562T250V5L

CGS562T250V5L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 5600UF 250V SCREW

На залиха: 714

ALS80C912NS450

ALS80C912NS450

KEMET

CAP ALUM 9100UF 20% 450V SCREW

На залиха: 750

WBR2000-35A

WBR2000-35A

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2000UF 35V AXIAL

На залиха: 3.708

MAL215916151E3

MAL215916151E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP

На залиха: 16.200

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв