WhatsApp Icon
EKMM401VSN561MR60S

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EKMM401VSN561MR60S
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
11132
Листови со податоци онлајн
EKMM401VSN561MR60S PDF
 • серија:KMM
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:560 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:400 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):444mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:2.1 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:3.003 A @ 50 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):2.441" (62.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
381LX151M350J022

381LX151M350J022

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 150UF 20% 350V SNAP

На залиха: 41.646

860040675010

860040675010

Würth Elektronik Midcom

CAP 330 UF 20% 50 V

На залиха: 174.825

50YXH180MEFCT78X20

50YXH180MEFCT78X20

Rubycon

CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 497.092

35TZV4R7M4X6.1

35TZV4R7M4X6.1

Rubycon

CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD

На залиха: 250.000

URS1H331MHD

URS1H331MHD

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 114.942

160BXF47MT810X16

160BXF47MT810X16

Rubycon

CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 187.913

MLS821M200EB0A

MLS821M200EB0A

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 820UF 20% 200V FLATPACK

На залиха: 484

ECA-0JHG221

ECA-0JHG221

Panasonic

CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 400.000

UKL1H100MDDANA

UKL1H100MDDANA

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 357.142

50WA150MEFC10X9

50WA150MEFC10X9

Rubycon

CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 567.086

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв