WhatsApp Icon
ELXZ630ELL151MH20D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ELXZ630ELL151MH20D
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 150UF 20% 63V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
17115
Листови со податоци онлајн
ELXZ630ELL151MH20D PDF
 • серија:LXZ
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:150 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:63 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:276 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:690 mA @ 100 kHz
 • импеданса:210 mOhms
 • проред на олово:0.138" (3.50mm)
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.787" (20.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
860011381011

860011381011

Würth Elektronik Midcom

CAP 68 UF 20% 400 V

На залиха: 33.426

ALS30A102KF500

ALS30A102KF500

KEMET

CAP ALUM 1000UF 20% 500V SCREW

На залиха: 3.205

ALS81G912NP350

ALS81G912NP350

KEMET

CAP ALUM 9100UF 20% 350V SCREW

На залиха: 2.438

UWT1E150MCL1GB

UWT1E150MCL1GB

Nichicon

CAP ALUM 15UF 20% 25V SMD

На залиха: 954.745

EKZE6R3ELL562ML20S

EKZE6R3ELL562ML20S

United Chemi-Con

CAP ALUM 5600UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 107.137

B41505A6109M000

B41505A6109M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP

На залиха: 19.984

ECA-1EM220B

ECA-1EM220B

Panasonic

CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 2.557.544

UKL1V101MPDANATD

UKL1V101MPDANATD

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 175.438

UPTW6470MHD

UPTW6470MHD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 420V RADIAL

На залиха: 52.884

227LBB400M2EC

227LBB400M2EC

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP

На залиха: 24.939

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв