WhatsApp Icon
LGY2A102MELZ35

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
LGY2A102MELZ35
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 1000UF 20% 100V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
13384
Листови со податоци онлајн
LGY2A102MELZ35 PDF
 • серија:LGY
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:100 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.5 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.725 A @ 50 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.866" Dia (22.00mm)
 • висина - седење (макс):1.457" (37.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SLPX681M350H7P3

SLPX681M350H7P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 680UF 20% 350V SNAP

На залиха: 25.132

ALS70A132KE500

ALS70A132KE500

KEMET

CAP ALUM 1300UF 20% 500V SCREW

На залиха: 4.568

ALS71U914NS025

ALS71U914NS025

KEMET

CAP ALUM 910000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 2.097

THAS103M016AC1C

THAS103M016AC1C

Cornell Dubilier Electronics

THINPACK CAP ALUM 10000 16V

На залиха: 6.074

250MXG1000MEFCSN30X40

250MXG1000MEFCSN30X40

Rubycon

CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP

На залиха: 25.096

UKW1E221MPD

UKW1E221MPD

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 175.438

LGU1V682MELB

LGU1V682MELB

Nichicon

CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP

На залиха: 29.484

ALS80H823LM063

ALS80H823LM063

KEMET

CAP ALUM 82000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 3.445

16ZLG470MEFC8X16

16ZLG470MEFC8X16

Rubycon

CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 555.987

UKT1C331MPD1TA

UKT1C331MPD1TA

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 495.172

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв