WhatsApp Icon
EMVE100ADA102MJA0G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EMVE100ADA102MJA0G
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
19886
Листови со податоци онлајн
EMVE100ADA102MJA0G PDF
 • серија:Alchip™- MVE
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:410 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.394" (10.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
517D108M050EK6AE3

517D108M050EK6AE3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 102.192

UVR2F100MPD1TD

UVR2F100MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 315V RADIAL

На залиха: 138.888

LNR1A684MSE

LNR1A684MSE

Nichicon

CAP ALUM 680000UF 20% 10V SCREW

На залиха: 1.081

16PK220MEFC6.3X11

16PK220MEFC6.3X11

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 256.410

450WA6.8MEFCG412.5X16

450WA6.8MEFCG412.5X16

Rubycon

CAP ALUM 6.8UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 310.916

MAL215947689E3

MAL215947689E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP

На залиха: 18.469

UES1H3R3MDM1TD

UES1H3R3MDM1TD

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 212.765

381LQ221M420H452

381LQ221M420H452

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP

На залиха: 39.142

381LQ561M180H022

381LQ561M180H022

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 560UF 20% 180V SNAP

На залиха: 54.608

UWD1H101MCL1GS

UWD1H101MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD

На залиха: 109.890

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв