WhatsApp Icon
ALA8DA271CC400

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALA8DA271CC400
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
19553
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ALA8D
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:400 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):558.2mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:7000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.71 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:3.96 A @ 10 kHz
 • импеданса:296.2 mOhms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):1.457" (37.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
THA272M050AC0C

THA272M050AC0C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2700UF 50V 24.2 X 53.8L

На залиха: 3.176

UPJ1K820MHD6

UPJ1K820MHD6

Nichicon

CAP ALUM 82UF 20% 80V RADIAL

На залиха: 173.571

MLS112M075EK0D

MLS112M075EK0D

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1100UF 20% 75V FLATPACK

На залиха: 389

400MXG470MEFCSN30X45

400MXG470MEFCSN30X45

Rubycon

CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP

На залиха: 16.101

UTT1C331MPD1TD

UTT1C331MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 73.529

LNR1V224MSE

LNR1V224MSE

Nichicon

CAP ALUM 220000UF 20% 35V SCREW

На залиха: 827

63MXG5600MEFCSN30X30

63MXG5600MEFCSN30X30

Rubycon

CAP ALUM 5600UF 20% 63V SNAP

На залиха: 16.309

B43504J2108M80

B43504J2108M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP

На залиха: 9.278

AVS477M16F24T-F

AVS477M16F24T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD

На залиха: 174.608

25ZLQ560MEFC10X12.5

25ZLQ560MEFC10X12.5

Rubycon

CAP ALUM 560UF 20% 25V T/H

На залиха: 99.547

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв