WhatsApp Icon
400AX4.7MEFC8X9

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
400AX4.7MEFC8X9
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
17433
Листови со податоци онлајн
400AX4.7MEFC8X9 PDF
 • серија:AX
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4.7 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:400 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.138" (3.50mm)
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.394" (10.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
500D226M250EH2A

500D226M250EH2A

Vishay / Sprague

CAP ALUM 22UF 20% 250V AXIAL

На залиха: 39.314

USA1HR47MDD1TE

USA1HR47MDD1TE

Nichicon

CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 384.615

B43231D2567M

B43231D2567M

TDK EPCOS

CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP

На залиха: 47.976

ALS81C362QC400

ALS81C362QC400

KEMET

CAP ALUM 3600UF 20% 400V SCREW

На залиха: 2.785

MAL213815102E3

MAL213815102E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 1000UF 20% 16V AXIAL

На залиха: 81.726

UPS2C3R3MPD1TA

UPS2C3R3MPD1TA

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 1.047.888

160LSW1000MNB36X63

160LSW1000MNB36X63

Rubycon

CAP ALUM 1000UF 20% 160V SCREW

На залиха: 9.335

MAL225620332E3

MAL225620332E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 3300UF 20% 35V SNAP

На залиха: 32.876

LGN2V821MELC45

LGN2V821MELC45

Nichicon

CAP ALUM 820UF 20% 350V SNAP

На залиха: 16.556

URS0J331MDD

URS0J331MDD

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 270.270

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв