WhatsApp Icon
ECA-2GHG330B

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ECA-2GHG330B
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
18646
Листови со податоци онлајн
ECA-2GHG330B PDF
 • серија:NHG
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:33 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:400 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:195 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:292.5 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.630" Dia (16.00mm)
 • висина - седење (макс):1.063" (27.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UPS0J220MDD1TD

UPS0J220MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 357.142

MAL215865103E3

MAL215865103E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 10000UF 20% 16V SNAP

На залиха: 25.422

URY2F330MRD

URY2F330MRD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 315V RADIAL

На залиха: 62.857

EEE-1CA470AP

EEE-1CA470AP

Panasonic

CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD

На залиха: 256.410

LP682M035E5P3

LP682M035E5P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP

На залиха: 55.036

LQS2G471MELB45

LQS2G471MELB45

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP

На залиха: 10.721

400BXC10MEFC10X16

400BXC10MEFC10X16

Rubycon

CAP ALUM RAD

На залиха: 319.693

UHE1A152MPD1TD

UHE1A152MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 120.481

10TZV680M8X10.5

10TZV680M8X10.5

Rubycon

CAP ALUM 680UF 20% 10V SMD

На залиха: 135.135

MAL215872222E3

MAL215872222E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP

На залиха: 20.825

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв