WhatsApp Icon
860020272006

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
860020272006
Производителот
Würth Elektronik Midcom
Опис
CAP ALUM 120UF 20% 10V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
18906
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:WCAP-ATG5
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:120 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:110 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:151.8 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.079" (2.00mm)
 • големина / димензија:0.197" Dia (5.00mm)
 • висина - седење (макс):0.492" (12.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
B41858D4337M

B41858D4337M

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 475.149

USW0J221MDD1TP

USW0J221MDD1TP

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 1.183.992

UKW1V102MHD1TO

UKW1V102MHD1TO

Nichicon

CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 98.214

UPS1H4R7MDD1TA

UPS1H4R7MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 1.684.636

UCX1H122MNQ1MS

UCX1H122MNQ1MS

Nichicon

CAP ALUM 1200UF 20% 50V SMD

На залиха: 38.461

UUG1E222MNQ6ZD

UUG1E222MNQ6ZD

Nichicon

CAP ALUM 2200UF 20% 25V SMD

На залиха: 100.334

UKL2A1R5MDD

UKL2A1R5MDD

Nichicon

CAP ALUM 1.5UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 1.006.441

383LX683M035N102

383LX683M035N102

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 68000UF 20% 35V SNAP

На залиха: 4.025

500D477M010DC2A

500D477M010DC2A

Vishay / Sprague

CAP ALUM 470UF 20% 10V AXIAL

На залиха: 59.861

LGU2F271MELZ

LGU2F271MELZ

Nichicon

CAP ALUM 270UF 20% 315V SNAP

На залиха: 30.927

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв