WhatsApp Icon
UPJ1E221MPD1TA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UPJ1E221MPD1TA
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
17001
Листови со податоци онлајн
UPJ1E221MPD1TA PDF
 • серија:UPJ
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:455 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:180 mOhms
 • проред на олово:0.138" (3.50mm)
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.630" (16.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UCX1V182MNS1MS

UCX1V182MNS1MS

Nichicon

CAP ALUM 1800UF 20% 35V SMD

На залиха: 24.828

672DX697U016DM3J

672DX697U016DM3J

Vishay / Sprague

CAP ALUM 690UF 16V RADIAL

На залиха: 8.407

B43821K2475M008

B43821K2475M008

TDK EPCOS

CAP ALUM 4.7UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 110.987

ALS80H823DF025

ALS80H823DF025

KEMET

CAP ALUM 82000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 5.927

MAL225982102E3

MAL225982102E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 1000UF 200V 3000H

На залиха: 19.229

VHT3300M6.3

VHT3300M6.3

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 206.160

UST1HR47MDD

UST1HR47MDD

Nichicon

CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 202.839

UUD1A102MNL1GS

UUD1A102MNL1GS

Nichicon

CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD

На залиха: 68.111

ECA-2EHG330B

ECA-2EHG330B

Panasonic

CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 178.091

865250642008

865250642008

Würth Elektronik Midcom

CAP 4.7 UF 20% 50 V

На залиха: 374.672

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв