WhatsApp Icon
35TWL470MEFC12.5X20

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
35TWL470MEFC12.5X20
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
12062
Листови со податоци онлајн
35TWL470MEFC12.5X20 PDF
 • серија:TWL
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:35 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:730 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:876 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.492" Dia (12.50mm)
 • висина - седење (макс):0.866" (22.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UPS2A151MHD

UPS2A151MHD

Nichicon

CAP ALUM 150UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 50.949

LGU2D681MELB

LGU2D681MELB

Nichicon

CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP

На залиха: 16.979

ALS80A153NT350

ALS80A153NT350

KEMET

CAP ALUM 15000UF 20% 350V SCREW

На залиха: 770

EEU-HD1H100B

EEU-HD1H100B

Panasonic

CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 117.647

UWJ1C101MCL1GB

UWJ1C101MCL1GB

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD

На залиха: 154.798

EKZN800ELL122MMN3S

EKZN800ELL122MMN3S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1200UF 20% 80V RADIAL

На залиха: 19.507

RFS-6V102MI5#5

RFS-6V102MI5#5

Elna America

CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 50.949

ELXV350ELL221MH20D

ELXV350ELL221MH20D

United Chemi-Con

CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 86.274

UKL1V220KEDANA

UKL1V220KEDANA

Nichicon

CAP ALUM 22UF 10% 35V RADIAL

На залиха: 117.647

EPAG201ELL471MM40S

EPAG201ELL471MM40S

United Chemi-Con

CAP ALUM 470UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 19.468

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв