WhatsApp Icon
EKMH351VNN391MR45S

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EKMH351VNN391MR45S
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 390UF 20% 350V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
13505
Листови со податоци онлајн
EKMH351VNN391MR45S PDF
 • серија:KMH
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:390 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:350 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):638mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.51 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:2.1593 A @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):1.850" (47.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ESMG101ELL3R3ME11D

ESMG101ELL3R3ME11D

United Chemi-Con

CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 744.490

ALA8DD621DF400

ALA8DD621DF400

KEMET

CAP ALUM 620UF 20% 400V SNAP

На залиха: 18.473

USP1A470MDD

USP1A470MDD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 795.924

MAL225727681E3

MAL225727681E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP

На залиха: 7.166

VPR322U016N1L

VPR322U016N1L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 3200UF 16V RADIAL

На залиха: 7.221

16ZLH1000MEFCT78X20

16ZLH1000MEFCT78X20

Rubycon

CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 472.746

MAL225967331E3

MAL225967331E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 330UF 450V 3000H

На залиха: 19.053

CGS153U030R4L

CGS153U030R4L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 15000UF 30V SCREW

На залиха: 4.697

380LX331M350A022

380LX331M350A022

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP

На залиха: 31.561

ALS70G822NF350

ALS70G822NF350

KEMET

CAP ALUM 8200UF 20% 350V SCREW

На залиха: 2.451

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв