WhatsApp Icon
ECA-2GM4R7

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ECA-2GM4R7
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
15979
Листови со податоци онлајн
ECA-2GM4R7 PDF
 • серија:M
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4.7 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:400 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-25°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:72 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:122.4 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.669" (17.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UCS2D221MHD

UCS2D221MHD

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 25.391

861141485016

861141485016

Würth Elektronik Midcom

CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP

На залиха: 7.428

UPM1A682MHD

UPM1A682MHD

Nichicon

CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 27.790

ECE-A1HKS4R7B

ECE-A1HKS4R7B

Panasonic

CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 1.043.841

LGU1V183MELC

LGU1V183MELC

Nichicon

CAP ALUM 18000UF 20% 35V SNAP

На залиха: 16.072

EEE-HB1H100P

EEE-HB1H100P

Panasonic

CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD

На залиха: 143.472

500D478M010GH2A

500D478M010GH2A

Vishay / Sprague

CAP ALUM 4700UF 20% 10V AXIAL

На залиха: 20.410

865060363012

865060363012

Würth Elektronik Midcom

CAP 3300 UF 20% 16 V

На залиха: 20.612

MAL215923122E3

MAL215923122E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP

На залиха: 5.857

EEE-FN2A330L

EEE-FN2A330L

Panasonic

CAP ALUM 33UF 100V 20% SMD

На залиха: 71.895

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв