WhatsApp Icon
EKMG500ETD2R2ME11D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EKMG500ETD2R2ME11D
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
19970
Листови со податоци онлајн
EKMG500ETD2R2ME11D PDF
 • серија:KMG
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2.2 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:20 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:50 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.079" (2.00mm)
 • големина / димензија:0.197" Dia (5.00mm)
 • висина - седење (макс):0.492" (12.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
PEH200YU433CMB2

PEH200YU433CMB2

KEMET

CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW

На залиха: 1.033

ALS70U474NJ025

ALS70U474NJ025

KEMET

CAP ALUM 470000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 2.919

EMVL350ADA101MF80G

EMVL350ADA101MF80G

United Chemi-Con

CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD

На залиха: 428.008

50SEV33M8X10.5

50SEV33M8X10.5

Rubycon

CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD

На залиха: 144.927

35YXG56MEFC5X11

35YXG56MEFC5X11

Rubycon

CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL TH

На залиха: 1.449.275

200MXC470MEFCSN25X30

200MXC470MEFCSN25X30

Rubycon

CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP

На залиха: 44.108

500D107M100DH2A

500D107M100DH2A

Vishay / Sprague

CAP ALUM 100UF 20% 100V AXIAL

На залиха: 44.382

E37F351CPN562MDD0M

E37F351CPN562MDD0M

United Chemi-Con

CAP ALUM 5600UF 20% 350V SCREW

На залиха: 2.496

ESMG101ELL331MK25S

ESMG101ELL331MK25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 53.921

450USC100MEFCSN25X25

450USC100MEFCSN25X25

Rubycon

CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP

На залиха: 49.009

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв