WhatsApp Icon
860160475020

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
860160475020
Производителот
Würth Elektronik Midcom
Опис
CAP 330 UF 20% 25 V
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
16956
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:WCAP-ATLL
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:330 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:7000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:535.92 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:924 mA @ 100 kHz
 • импеданса:240 mOhms
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.551" (14.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
B43601B5477M82

B43601B5477M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP

На залиха: 6.078

ALA7DA681DF450

ALA7DA681DF450

KEMET

ALU SNAP IN 680UF 450V

На залиха: 6.529

UPV1H3R3MFD1TD

UPV1H3R3MFD1TD

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 140.056

LLS2V221MELA

LLS2V221MELA

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 350V SNAP

На залиха: 39.088

LGJ2E221MELA20

LGJ2E221MELA20

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP

На залиха: 22.964

UVR1A331MED1TA

UVR1A331MED1TA

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 189.753

EDT476M035A9MAA

EDT476M035A9MAA

KEMET

CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD

На залиха: 357.832

EEE-HBH470YAP

EEE-HBH470YAP

Panasonic

CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD

На залиха: 99.547

860020275021

860020275021

Würth Elektronik Midcom

CAP ALUM 2700UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 101.102

ALS71G822NT550

ALS71G822NT550

KEMET

CAP ALUM 8200UF 20% 550V SCREW

На залиха: 596

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв