WhatsApp Icon
RFS-100V2R2ME3#5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RFS-100V2R2ME3#5
Производителот
Elna America
Опис
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
10171
Листови со податоци онлајн
RFS-100V2R2ME3#5 PDF
 • серија:RFS, SILMIC II
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2.2 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:100 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:Audio
 • бранување струја @ ниска фреквенција:25 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.079" (2.00mm)
 • големина / димензија:0.197" Dia (5.00mm)
 • висина - седење (макс):0.433" (11.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UPM1V151MPD1TD

UPM1V151MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 185.185

AVS336M50E16T-F

AVS336M50E16T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD

На залиха: 402.576

16MS56.8MEFCTZ4X5

16MS56.8MEFCTZ4X5

Rubycon

CAP ALUM 6.8UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 2.031.694

URS2A4R7MDD

URS2A4R7MDD

Nichicon

CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 1.071.122

860010272001

860010272001

Würth Elektronik Midcom

CAP 22 UF 20% 10 V

На залиха: 1.000.000

EKMQ250ETS472ML25S

EKMQ250ETS472ML25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 69.953

UPS2V2R2MPD

UPS2V2R2MPD

Nichicon

CAP ALUM 2.2UF 20% 350V RADIAL

На залиха: 794.533

SLP681M160A7P3

SLP681M160A7P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP

На залиха: 79.185

500D687M010DD2T

500D687M010DD2T

Vishay / Sprague

CAP ALUM 680UF 20% 10V AXIAL

На залиха: 43.383

50ZL120MEFCT78X16

50ZL120MEFCT78X16

Rubycon

CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 566.443

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв