WhatsApp Icon
ALS70H274QW063

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS70H274QW063
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 270000UF 20% 63V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
17646
Листови со податоци онлајн
ALS70H274QW063 PDF
 • серија:ALS70
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:63 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):6mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:20000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:40 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:41.8 A @ 10 kHz
 • импеданса:7 mOhms
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:3.543" Dia (90.00mm)
 • висина - седење (макс):6.732" (171.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
B43601B5157M

B43601B5157M

TDK EPCOS

CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP

На залиха: 24.916

UKA1C332MHD

UKA1C332MHD

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 30.690

EKMG500ELL470MF11D

EKMG500ELL470MF11D

United Chemi-Con

CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 115.340

ALF40C392EP200

ALF40C392EP200

KEMET

CAP ALU 3900UF 20% 200V PRESSFIT

На залиха: 4.402

601D867G040JJ2

601D867G040JJ2

Vishay / Sprague

CAP ALUM 860UF 40V AXIAL

На залиха: 2.538

250WXA47MEFCGC18X16

250WXA47MEFCGC18X16

Rubycon

CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 67.786

ALS71H363QW200

ALS71H363QW200

KEMET

CAP ALUM 36000UF 20% 200V SCREW

На залиха: 842

EET-HC2S331CA

EET-HC2S331CA

Panasonic

CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP

На залиха: 16.339

ALC80F431CF350

ALC80F431CF350

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 105C 430UF 350V

На залиха: 16.634

UZT1A330MCL1GB

UZT1A330MCL1GB

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD

На залиха: 91.135

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв