WhatsApp Icon
EEU-FK1A182L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EEU-FK1A182L
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 1800UF 20% 10V RAD TH
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
15048
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:FK
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1800 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:4000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.344 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.68 A @ 100 kHz
 • импеданса:33 mOhms
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):1.063" (27.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
450BXW33MEFR12.5X25

450BXW33MEFR12.5X25

Rubycon

CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 71.428

UKL1HR33MDD1TD

UKL1HR33MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 384.615

EKMG101EMC331ML25S

EKMG101EMC331ML25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 105.066

860160478028

860160478028

Würth Elektronik Midcom

CAP 1000 UF 20% 25 V

На залиха: 104.761

UPM2W2R2MPD1TD

UPM2W2R2MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 2.2UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 108.910

B41456B5479M000

B41456B5479M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 47000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 7.184

B43511E827M87

B43511E827M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 820UF 20% 420V SNAP

На залиха: 5.173

UWT1H220MCL1GB

UWT1H220MCL1GB

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD

На залиха: 243.902

MLP143M020EA1A

MLP143M020EA1A

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 14000UF 20% 20V FLATPCK

На залиха: 1.502

UPV1E101MGD

UPV1E101MGD

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 161.290

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв