WhatsApp Icon
50LSW22000MEFC36X118

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
50LSW22000MEFC36X118
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 22000UF 20% 50V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
18862
Листови со податоци онлајн
50LSW22000MEFC36X118 PDF
 • серија:LSW
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:22000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:7.5 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:8.1 A @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.500" (12.70mm)
 • големина / димензија:1.417" Dia (36.00mm)
 • висина - седење (макс):4.803" (122.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
860240272002

860240272002

Würth Elektronik Midcom

CAP 68 UF 20% 10 V

На залиха: 714.285

THA122M075AC1C

THA122M075AC1C

Cornell Dubilier Electronics

THINPACK CAP ALUM 1200 75V

На залиха: 6.306

10ZL220MEFCTA6.3X11

10ZL220MEFCTA6.3X11

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 1.150.218

MAL211839109E3

MAL211839109E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 10UF 20% 100V AXIAL

На залиха: 32.000

ELXV500ETD471MK25S

ELXV500ETD471MK25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 166.074

EEU-FS2A680LB

EEU-FS2A680LB

Panasonic

CAP ALUM 68UF 20% 100V THRU HOLE

На залиха: 116.279

VHT47M16

VHT47M16

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 1.231.527

ESK106M010AC3AA

ESK106M010AC3AA

KEMET

CAP ALUM 10UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 416.666

50ZL22MEFC5X11

50ZL22MEFC5X11

Rubycon

CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 333.333

EEE-TK1A472AM

EEE-TK1A472AM

Panasonic

CAP ALUM 4700UF 20% 10V SMD

На залиха: 36.809

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв