WhatsApp Icon
MAL225621332E3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAL225621332E3
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
15324
Листови со податоци онлајн
MAL225621332E3 PDF
 • серија:256 PMG-SI
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3300 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):141mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.76 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.866" Dia (22.00mm)
 • висина - седење (макс):1.260" (32.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
381LX151M160H202

381LX151M160H202

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 150UF 20% 160V SNAP

На залиха: 38.640

ELZA250ELL152MK20S

ELZA250ELL152MK20S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 76.406

ALC70D153CD040

ALC70D153CD040

KEMET

CAP ALUM 15000UF 20% 40V RADIAL

На залиха: 17.353

CGS102T450V3L

CGS102T450V3L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1000UF 450V SCREW

На залиха: 1.036

UVP0J221MPD

UVP0J221MPD

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 110.987

ULD2D2R2MED1TA

ULD2D2R2MED1TA

Nichicon

CAP ALUM 2.2UF 20% 200V THRUHOLE

На залиха: 451.548

UPZ2G101MHD

UPZ2G101MHD

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 24.828

B43305B5187M62

B43305B5187M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP

На залиха: 20.739

ESH477M025AG4AA

ESH477M025AG4AA

KEMET

CAP ALUM 470UF 20% 25V THRU HOLE

На залиха: 173.010

B43867A4685M

B43867A4685M

TDK EPCOS

CAP ALUM 6.8UF 20% 350V RADIAL

На залиха: 146.222

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв