WhatsApp Icon
B43508G2567M2

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43508G2567M2
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
18041
Листови со податоци онлајн
B43508G2567M2 PDF
 • серија:B43508
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:560 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:250 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):210mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.46 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:280 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):1.260" (32.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
B43713A4158M000

B43713A4158M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 1500UF 20% 350V SCREW

На залиха: 4.138

450BXW82MEFR14.5X40

450BXW82MEFR14.5X40

Rubycon

CAP ALUM 82UF 20% 450V T/H

На залиха: 31.168

ECA-1HHG2R2

ECA-1HHG2R2

Panasonic

CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 400.000

ALF20C103DC040

ALF20C103DC040

KEMET

CAP ALU 10000UF 20% 40V PRESSFIT

На залиха: 23.418

ALS70G183NJ200

ALS70G183NJ200

KEMET

CAP ALUM 18000UF 20% 200V SCREW

На залиха: 2.617

UVY2D3R3MED1TA

UVY2D3R3MED1TA

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 1.335.291

CGR962U040V3L

CGR962U040V3L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 9600UF 40V SCREW

На залиха: 2.553

UMT0G470MDD

UMT0G470MDD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 4V RADIAL

На залиха: 357.142

16YXF3300MEFCG412.5X35

16YXF3300MEFCG412.5X35

Rubycon

CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 152.597

EKMZ451VSN561MR45S

EKMZ451VSN561MR45S

United Chemi-Con

CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP

На залиха: 8.130

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв