WhatsApp Icon
B43540A5127M87

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43540A5127M87
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
13548
Листови со податоци онлајн
B43540A5127M87 PDF
 • серија:B43540
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:120 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:450 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):810mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:10000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.16 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:1.15 Ohms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.984" Dia (25.00mm)
 • висина - седење (макс):1.465" (37.20mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
URS2A100MDD

URS2A100MDD

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 956.571

UKW2A332MRD

UKW2A332MRD

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 21.523

URS1J330MPD1TD

URS1J330MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 222.222

B43305C5277M87

B43305C5277M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP

На залиха: 24.432

35YXH33MEFCT15X11

35YXH33MEFCT15X11

Rubycon

CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 1.725.327

ALC70D122EH400

ALC70D122EH400

KEMET

CAP ALUM 1200UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 15.418

672D107H015CD5C

672D107H015CD5C

Vishay / Sprague

CAP ALUM 100UF 15V RADIAL

На залиха: 3.882

ULD1E151MPD

ULD1E151MPD

Nichicon

CAP ALUM 150UF 20% 25V THRU HOLE

На залиха: 727.590

MAL211828151E3

MAL211828151E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 150UF 20% 63V AXIAL

На залиха: 51.914

B43640C2158M007

B43640C2158M007

TDK EPCOS

ALUM ELECT 200V 1500UF SNAP-IN

На залиха: 25.718

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв