WhatsApp Icon
EMHL160ARA470MF61G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EMHL160ARA470MF61G
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
10733
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:AIchip™- MHL
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):1.2Ohm @ 100kHz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 125°C
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:102.3 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:110 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.240" (6.10mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EEU-FP1E202B

EEU-FP1E202B

Panasonic

CAP ALUM 2000UF 20% 25V THRUHOLE

На залиха: 58.510

UFW1V221MPD1TD

UFW1V221MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 196.078

ALS81P124NF063

ALS81P124NF063

KEMET

CAP ALUM 120000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 2.699

B41231B6338M007

B41231B6338M007

TDK EPCOS

CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP-IN

На залиха: 100.058

UPW2E470MHD

UPW2E470MHD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 72.847

EDH336M400A9TAA

EDH336M400A9TAA

KEMET

CAP ALUM 33UF 20% 400V SMD

На залиха: 45.643

B43504A9567M80

B43504A9567M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP

На залиха: 10.875

16MH547MEFCTZ6.3X5

16MH547MEFCTZ6.3X5

Rubycon

CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 1.632.120

EMVA160GDA222MLH0S

EMVA160GDA222MLH0S

United Chemi-Con

CAP ALUM 2200UF 20% 16V SMD

На залиха: 33.541

ESMG350ELL471MJ16S

ESMG350ELL471MJ16S

United Chemi-Con

CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 105.769

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв