WhatsApp Icon
B43231C2397M

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43231C2397M
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
17674
Листови со податоци онлајн
B43231C2397M PDF
 • серија:B43231
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:390 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.74 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:2.697 A @ 20 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):1.063" (27.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SLPX152M080A3P3

SLPX152M080A3P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1500UF 20% 80V SNAP

На залиха: 109.297

B43511A9687M87

B43511A9687M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP

На залиха: 5.948

B43508B9567M60

B43508B9567M60

TDK EPCOS

CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP

На залиха: 10.508

35ML47MEFCT58X5

35ML47MEFCT58X5

Rubycon

CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 989.413

ALS71H152DB200

ALS71H152DB200

KEMET

CAP ALUM 1500UF 20% 200V SCREW

На залиха: 17.206

EKMH161VNN102MR35S

EKMH161VNN102MR35S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP

На залиха: 40.277

601D127F100FJ1

601D127F100FJ1

Vishay / Sprague

CAP ALUM 120UF 100V AXIAL

На залиха: 3.906

50YXH2200MEFCGC18X35.5

50YXH2200MEFCGC18X35.5

Rubycon

CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 59.355

EEV-EB2V220SM

EEV-EB2V220SM

Panasonic

CAP ALUM 22UF 20% 350V SMD

На залиха: 37.800

EEU-FS1A562L

EEU-FS1A562L

Panasonic

CAP ALUM 5600UF 20% 10V T/H

На залиха: 67.484

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв