WhatsApp Icon
500D227M025DC5T

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
500D227M025DC5T
Производителот
Vishay / Sprague
Опис
CAP ALUM 220UF 20% 25V AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
19151
Листови со податоци онлајн
500D227M025DC5T PDF
 • серија:500D
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.374" Dia x 0.807" L (9.50mm x 20.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EEU-FM1V102

EEU-FM1V102

Panasonic

CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 99.999

EMVE160GDA222MMH0S

EMVE160GDA222MMH0S

United Chemi-Con

CAP ALUM 2200UF 20% 16V SMD

На залиха: 40.700

EMZA350ADA221MHA0G

EMZA350ADA221MHA0G

United Chemi-Con

CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD

На залиха: 107.526

ULR2W3R9MNL1GS

ULR2W3R9MNL1GS

Nichicon

CAP ALUM 3.9UF 20% 450V SMD

На залиха: 113.636

ECA-1AM222

ECA-1AM222

Panasonic

CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 144.927

334SMH050M

334SMH050M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 0.33UF 20% 50V SMD

На залиха: 1.869.857

LGX2G271MELB30

LGX2G271MELB30

Nichicon

CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP

На залиха: 24.299

URZ1V221MPD

URZ1V221MPD

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 133.333

B43504F2477M000

B43504F2477M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP

На залиха: 24.253

EKZE101EC3391MK40S

EKZE101EC3391MK40S

United Chemi-Con

CAP ALUM 390UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 91.752

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв