WhatsApp Icon
35MS733MEFC6.3X7

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
35MS733MEFC6.3X7
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
12076
Листови со податоци онлајн
35MS733MEFC6.3X7 PDF
 • серија:MS7
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:33 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:35 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:73 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:109.5 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.315" (8.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SLPX183M025H3P3

SLPX183M025H3P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 18000UF 20% 25V SNAP

На залиха: 37.922

UHW0J562MHD6

UHW0J562MHD6

Nichicon

CAP ALUM 5600UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 39.215

EKMS3B1VSN821MR50S

EKMS3B1VSN821MR50S

United Chemi-Con

CAP ALUM 820UF 20% 315V SNAP

На залиха: 7.102

860040881013

860040881013

Würth Elektronik Midcom

CAP 680 UF 20% 100 V

На залиха: 15.632

50YXJ22M5X11

50YXJ22M5X11

Rubycon

CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 933.706

EEU-HD1H220B

EEU-HD1H220B

Panasonic

CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 117.647

160LEX33MEFC10X16

160LEX33MEFC10X16

Rubycon

CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 78.909

MLP263M010EA1A

MLP263M010EA1A

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 26000UF 20% 10V FLATPCK

На залиха: 648

ULD2C150MPD

ULD2C150MPD

Nichicon

CAP ALUM 15UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 210.119

UBX2G150MHL1TO

UBX2G150MHL1TO

Nichicon

CAP ALUM 15UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 24.174

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв