WhatsApp Icon
NEH1000M6.3DC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
NEH1000M6.3DC
Производителот
NTE Electronics, Inc.
Опис
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
16789
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:NEH
 • пакет:Bag
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:6.3 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.394" Dia x 0.669" L (10.00mm x 17.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EKZE250ETD821MJ25S

EKZE250ETD821MJ25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 216.877

35MS533MEFCTZ8X5

35MS533MEFCTZ8X5

Rubycon

CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 1.193.032

EEU-FC1V560B

EEU-FC1V560B

Panasonic

CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 1.152.073

UUG1H102MNQ1MS

UUG1H102MNQ1MS

Nichicon

CAP ALUM 1000UF 20% 50V SMD

На залиха: 46.025

35YXG470MEFCG412.5X16

35YXG470MEFCG412.5X16

Rubycon

CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 378.988

ELXZ100ELL222MK20S

ELXZ100ELL222MK20S

United Chemi-Con

CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 72.368

16MXG47000MEFCSN35X40

16MXG47000MEFCSN35X40

Rubycon

CAP ALUM 47000UF 20% 16V SNAP

На залиха: 45.917

UPJ2V330MHD

UPJ2V330MHD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL

На залиха: 54.726

UBY1J951MHL6TN

UBY1J951MHL6TN

Nichicon

CAP ALUM 950UF 20% 63V T/H

На залиха: 38.732

UPS2C330MHD1TO

UPS2C330MHD1TO

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 140.845

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв