WhatsApp Icon
EEU-FC1C272

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EEU-FC1C272
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
16686
Листови со податоци онлајн
EEU-FC1C272 PDF
 • серија:FC
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2700 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.874 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:2.205 A @ 100 kHz
 • импеданса:29 mOhms
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.630" Dia (16.00mm)
 • висина - седење (макс):0.787" (20.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SLPX102M220C9P3

SLPX102M220C9P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1000UF 20% 220V SNAP

На залиха: 16.554

MAL225923681E3

MAL225923681E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 680UF 250V 3000H

На залиха: 19.637

B43504B5277M60

B43504B5277M60

TDK EPCOS

CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP

На залиха: 8.033

ALS81A133QW400

ALS81A133QW400

KEMET

CAP ALUM 13000UF 20% 400V SCREW

На залиха: 688

35TGV220M10X10.5

35TGV220M10X10.5

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD

На залиха: 51.764

227KXM063M

227KXM063M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 220UF 20% 63V THRU HOLE

На залиха: 170.957

UVY2E221MHD

UVY2E221MHD

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 25.834

EEU-TP1V152B

EEU-TP1V152B

Panasonic

CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 22.359

EKMH160VNN223MR35W

EKMH160VNN223MR35W

United Chemi-Con

CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP

На залиха: 19.151

UPJ1E271MPD6

UPJ1E271MPD6

Nichicon

CAP ALUM 270UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 122.549

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв