WhatsApp Icon
MAL205844333E3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAL205844333E3
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
19054
Листови со податоци онлајн
MAL205844333E3 PDF
 • серија:058 PLL-SI
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:33000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):24mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:5.7 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:21 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):2.047" (52.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ALS80A914QW025

ALS80A914QW025

KEMET

CAP ALUM 910000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 1.941

ESH337M050AH4AA

ESH337M050AH4AA

KEMET

CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 161.290

RZW4R7M1HBK-0511S

RZW4R7M1HBK-0511S

SURGE

CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 666.666

EEE-FK1C220R

EEE-FK1C220R

Panasonic

CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD

На залиха: 243.902

MAL225956331E3

MAL225956331E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 330UF 400V 3000H

На залиха: 24.060

UVY2D100MPD1TA

UVY2D100MPD1TA

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 650.872

UPM1E121MED1TD

UPM1E121MED1TD

Nichicon

CAP ALUM 120UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 250.000

UPS1A220MDD

UPS1A220MDD

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 357.142

16ZLG680MEFC8X20

16ZLG680MEFC8X20

Rubycon

CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 470.145

ALP20A682DD063

ALP20A682DD063

KEMET

CAP ALUM 6800UF 63V SOLDER LUG

На залиха: 16.129

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв