WhatsApp Icon
UMP1C220MDD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UMP1C220MDD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
19883
Листови со податоци онлајн
UMP1C220MDD PDF
 • серија:UMP
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:22 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Bi-Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:37 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:55.5 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.236" (6.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
MAL212634681E3

MAL212634681E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 680UF 10V 8000H

На залиха: 106.465

450UFG1000MBN35X85

450UFG1000MBN35X85

Rubycon

CAP ALUM 1000UF 20% 450V SNAP

На залиха: 5.166

UHW0J472MHD

UHW0J472MHD

Nichicon

CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 60.109

CGS153U100X4C

CGS153U100X4C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 15000UF 100V SCREW

На залиха: 1.645

URZ0J102MPD

URZ0J102MPD

Nichicon

CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 126.582

EEE-TC1C331UV

EEE-TC1C331UV

Panasonic

CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD

На залиха: 78.014

B43540E2397M67

B43540E2397M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP

На залиха: 43.721

UVK1E101MDD1TD

UVK1E101MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 303.030

EEE-HA1V221AP

EEE-HA1V221AP

Panasonic

CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD

На залиха: 135.135

315MXC180MEFCSN25X25

315MXC180MEFCSN25X25

Rubycon

CAP ALUM 180UF 20% 315V SNAP

На залиха: 41.190

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв