WhatsApp Icon
EEU-FM0J472L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EEU-FM0J472L
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
11154
Листови со податоци онлајн
EEU-FM0J472L PDF
 • серија:FM
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4700 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:6.3 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:7000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:2.904 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:3.63 A @ 100 kHz
 • импеданса:13 mOhms
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.492" Dia (12.50mm)
 • висина - седење (макс):1.260" (32.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
B43504A2397M87

B43504A2397M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP

На залиха: 37.509

ALS81C513NP100

ALS81C513NP100

KEMET

CAP ALUM 51000UF 20% 100V SCREW

На залиха: 2.539

USP1HR33MDD1TP

USP1HR33MDD1TP

Nichicon

CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 1.243.471

420MXG270MEFCSN25X40

420MXG270MEFCSN25X40

Rubycon

CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP

На залиха: 28.682

B41890C7108M

B41890C7108M

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 66.671

EEE-FNE181XUL

EEE-FNE181XUL

Panasonic

CAP ALUM 180UF 25V 20% SMD

На залиха: 144.927

EKY-101ELL331MK35S

EKY-101ELL331MK35S

United Chemi-Con

CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 120.924

B41858C7157M000

B41858C7157M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 757.403

EGXF101ELL431MM25S

EGXF101ELL431MM25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 430UF 20% 100V RAD TH

На залиха: 52.773

UKL1V6R8MDDANATA

UKL1V6R8MDDANATA

Nichicon

CAP ALUM 6.8UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 901.306

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв