WhatsApp Icon
EEA-GA1V6R8H

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EEA-GA1V6R8H
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 6.8UF 20% 35V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
16290
Листови со податоци онлајн
EEA-GA1V6R8H PDF
 • серија:GA
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:6.8 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:35 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:33 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:51.15 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • големина / димензија:0.157" Dia (4.00mm)
 • висина - седење (макс):0.276" (7.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
35JGV47M6.3X8

35JGV47M6.3X8

Rubycon

CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD

На залиха: 569.703

UVZ2G470MHD

UVZ2G470MHD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 87.915

EKMG250ELL4R7ME11D

EKMG250ELL4R7ME11D

United Chemi-Con

CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 238.095

EKMH251VSN681MR40S

EKMH251VSN681MR40S

United Chemi-Con

CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP

На залиха: 35.382

B41858C3687M

B41858C3687M

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 452.673

865090168010

865090168010

Würth Elektronik Midcom

CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 344.827

NPR47M25

NPR47M25

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 344.827

100YXG27MEFC8X11.5

100YXG27MEFC8X11.5

Rubycon

CAP ALUM 27UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 731.957

PEG124KC322AQL1

PEG124KC322AQL1

KEMET

CAP ALUM 220UF 40V AXIAL

На залиха: 25.751

865090243004

865090243004

Würth Elektronik Midcom

CAP 47 UF 20% 10 V

На залиха: 699.300

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв