WhatsApp Icon
MAL225712152E3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAL225712152E3
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP ALUM 1500UF 200V 5000H
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
11209
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:257 PRM-SI
 • пакет:Box
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1500 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):140mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:3.22 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:4.508 A @ 10 kHz
 • импеданса:110 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.378" Dia (35.00mm)
 • висина - седење (макс):1.457" (37.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ALS81C272MF500

ALS81C272MF500

KEMET

CAP ALUM 2700UF 20% 500V SCREW

На залиха: 2.438

UUD1E560MCL1GS

UUD1E560MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 56UF 20% 25V SMD

На залиха: 192.307

EGXE350ELL220MH12D

EGXE350ELL220MH12D

United Chemi-Con

CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 272.331

861021485024

861021485024

Würth Elektronik Midcom

CAP ALUM 220UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 18.791

30D475M100BB2A

30D475M100BB2A

Vishay / Sprague

CAP ALUM 4.7UF 20% 100V AXIAL

На залиха: 59.962

LGG2G471MELB40

LGG2G471MELB40

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP

На залиха: 18.348

EKMQ201VSN471MP30S

EKMQ201VSN471MP30S

United Chemi-Con

CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP

На залиха: 31.496

EEA-GA1V6R8H

EEA-GA1V6R8H

Panasonic

CAP ALUM 6.8UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 333.333

35JGV47M6.3X8

35JGV47M6.3X8

Rubycon

CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD

На залиха: 569.703

UVZ2G470MHD

UVZ2G470MHD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 87.915

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв