WhatsApp Icon
MAL213829221E3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAL213829221E3
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP ALUM 220UF 20% 100V AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
19349
Листови со податоци онлајн
MAL213829221E3 PDF
 • серија:138 AML
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:100 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):540mOhm @ 100kHz
 • живот @ temp.:10000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:650 mA @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:330 mOhms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.591" Dia x 1.181" L (15.00mm x 30.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UKT1H0R1MDD1TA

UKT1H0R1MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 934.404

UPX1E101MPD

UPX1E101MPD

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 138.888

UCZ1J100MCL1GS

UCZ1J100MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD

На залиха: 104.166

860010375018

860010375018

Würth Elektronik Midcom

CAP 1200 UF 20% 16 V

На залиха: 192.307

B43508B2567M80

B43508B2567M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP

На залиха: 35.427

UKT1A332MHD

UKT1A332MHD

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 127.497

UMW1HR33MDD1TE

UMW1HR33MDD1TE

Nichicon

CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 1.111.975

LNT2W681MSEF

LNT2W681MSEF

Nichicon

CAP ALUM 680UF 20% 450V SCREW

На залиха: 2.938

ALA7DA181DC600

ALA7DA181DC600

KEMET

ALUMINUM ELECTROLYTICS, SNAP-IN,

На залиха: 10.576

EKZN101ELL560MJC5S

EKZN101ELL560MJC5S

United Chemi-Con

CAP ALUM 56UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 113.636

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв