WhatsApp Icon
UHD1E102MHD1TO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UHD1E102MHD1TO
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
15982
Листови со податоци онлајн
UHD1E102MHD1TO PDF
 • серија:UHD
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.77 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:2.36 A @ 100 kHz
 • импеданса:21 mOhms
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.492" Dia (12.50mm)
 • висина - седење (макс):0.866" (22.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EKXJ351ELL680MJ50S

EKXJ351ELL680MJ50S

United Chemi-Con

CAP ALUM 68UF 20% 350V RADIAL

На залиха: 106.765

UST1V330MDD1TD

UST1V330MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 894.614

ALS80A363DF040

ALS80A363DF040

KEMET

CAP ALUM 36000UF 20% 40V SCREW

На залиха: 10.294

UVY2D330MPD1TD

UVY2D330MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 126.582

EGXF101ELL241ML20S

EGXF101ELL241ML20S

United Chemi-Con

CAP ALUM 240UF 20% 100V RAD TH

На залиха: 78.661

B43501C5107M82

B43501C5107M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP

На залиха: 38.647

860010281031

860010281031

Würth Elektronik Midcom

CAP 18000 UF 20% 10 V

На залиха: 36.607

UBT1H101MPD8

UBT1H101MPD8

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 50V THRU HOLE

На залиха: 133.333

35ZLG4.7MEFCTZ4X7

35ZLG4.7MEFCTZ4X7

Rubycon

CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 1.753.770

B43255A2128M

B43255A2128M

TDK EPCOS

CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP

На залиха: 24.822

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв