WhatsApp Icon
381LX182M063H022

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
381LX182M063H022
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 1800UF 20% 63V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
17335
Листови со податоци онлајн
381LX182M063H022 PDF
 • серија:381LX
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1800 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:63 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.7 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.96 A @ 20 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.866" Dia (22.00mm)
 • висина - седење (макс):1.260" (32.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
B41858C9227M000

B41858C9227M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 38.979

383LX152M350N082

383LX152M350N082

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1500UF 20% 350V SNAP

На залиха: 4.108

UVZ2A470MPD1TD

UVZ2A470MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 125.156

EEU-FK0J682L

EEU-FK0J682L

Panasonic

CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RAD TH

На залиха: 25.668

EKMG160ELL471MHB5D

EKMG160ELL471MHB5D

United Chemi-Con

CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 99.547

EKMM451VSN471MR50S

EKMM451VSN471MR50S

United Chemi-Con

CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP

На залиха: 16.019

EKMQ100ELL153MLP1S

EKMQ100ELL153MLP1S

United Chemi-Con

CAP ALUM 15000UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 38.700

B43252A2187M

B43252A2187M

TDK EPCOS

CAP ALUM 180UF 20% 200V SNAP

На залиха: 65.235

LGY1H103MELB50

LGY1H103MELB50

Nichicon

CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP

На залиха: 15.869

220BXC250M18X31.5

220BXC250M18X31.5

Rubycon

CAP ALUM RAD

На залиха: 37.473

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв