WhatsApp Icon
EGXF161ELL181MU30S

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EGXF161ELL181MU30S
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 180UF 20% 160V RAD TH
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
16710
Листови со податоци онлајн
EGXF161ELL181MU30S PDF
 • серија:GXF
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:180 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:160 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 125°C
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:658 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.571" Dia (14.50mm)
 • висина - седење (макс):1.240" (31.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ELXS201VSN681MR25S

ELXS201VSN681MR25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP

На залиха: 19.133

ECA-1HHG222

ECA-1HHG222

Panasonic

CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 34.100

UKA1E102MPD1TD

UKA1E102MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 53.921

CGR802T100X5L

CGR802T100X5L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 8000UF 100V SCREW

На залиха: 727

ALS71A822QW550

ALS71A822QW550

KEMET

CAP ALUM 8200UF 20% 550V SCREW

На залиха: 584

SLP122M160H3P3

SLP122M160H3P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP

На залиха: 30.834

LNT1C684MSE

LNT1C684MSE

Nichicon

CAP ALUM 680000UF 20% 16V SCREW

На залиха: 554

UPM2D2R2MPD

UPM2D2R2MPD

Nichicon

CAP ALUM 2.2UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 88.638

EDH476M250A9TAA

EDH476M250A9TAA

KEMET

CAP ALUM 47UF 20% 250V SMD

На залиха: 35.650

EKMM201VSN222MA50S

EKMM201VSN222MA50S

United Chemi-Con

CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP

На залиха: 10.047

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв