WhatsApp Icon
UUG1H471MNQ6MS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UUG1H471MNQ6MS
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 470UF 20% 50V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
16357
Листови со податоци онлајн
UUG1H471MNQ6MS PDF
 • серија:UUG
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:740 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.11 A @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.492" Dia (12.50mm)
 • висина - седење (макс):0.866" (22.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.535" L x 0.535" W (13.60mm x 13.60mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
16MXG15000MEFCSN25X30

16MXG15000MEFCSN25X30

Rubycon

CAP ALUM 15000UF 20% 16V SNAP

На залиха: 24.714

381LX391M400J452

381LX391M400J452

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP

На залиха: 31.437

UFG2A470MPM

UFG2A470MPM

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 104.166

6.3SEV100M6.3X5.5

6.3SEV100M6.3X5.5

Rubycon

CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 200.000

200VXG470MEFCSN22X35

200VXG470MEFCSN22X35

Rubycon

CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP

На залиха: 39.490

B43508B2567M62

B43508B2567M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP

На залиха: 37.489

400USC180MEFCSN30X25

400USC180MEFCSN30X25

Rubycon

CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP

На залиха: 40.172

UPT2W820MHD

UPT2W820MHD

Nichicon

CAP ALUM 82UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 38.062

AFK157M80H32T-F

AFK157M80H32T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 150UF 20% 80V SMD

На залиха: 51.401

ALS80C244NT063

ALS80C244NT063

KEMET

CAP ALUM 240000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 1.902

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв