WhatsApp Icon
SLPX271M400E3P3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SLPX271M400E3P3
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
17451
Листови со податоци онлајн
SLPX271M400E3P3 PDF
 • серија:SLPX
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:400 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):737mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-25°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.82 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:2.68 A @ 20 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):1.260" (32.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
860240472001

860240472001

Würth Elektronik Midcom

CAP 22 UF 20% 25 V

На залиха: 769.230

UVR1C100MDD6

UVR1C100MDD6

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 1.309.586

B41231A398M

B41231A398M

TDK EPCOS

CAP ALUM 3900UF 20% 80V SNAP

На залиха: 57.772

35WXA3300MEFC18X25

35WXA3300MEFC18X25

Rubycon

CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 77.464

B43305A2567M

B43305A2567M

TDK EPCOS

CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP

На залиха: 47.717

ELXS401VSN331MR40S

ELXS401VSN331MR40S

United Chemi-Con

CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP

На залиха: 31.561

UVR0J220MDD

UVR0J220MDD

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 344.827

B43501B5157M60

B43501B5157M60

TDK EPCOS

CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP

На залиха: 30.548

LNX2G223MSEK

LNX2G223MSEK

Nichicon

CAP ALUM 22000UF 20% 400V SCREW

На залиха: 336

CGS563U050X3L

CGS563U050X3L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 56000UF 50V SCREW

На залиха: 1.509

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв