WhatsApp Icon
ALS80A162KF500

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS80A162KF500
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 1600UF 20% 500V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
18608
Листови со податоци онлајн
ALS80A162KF500 PDF
 • серија:ALS80
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1600 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:500 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):142mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:7000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:6.8 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:12.8 A @ 10 kHz
 • импеданса:106 mOhms
 • проред на олово:0.874" (22.20mm)
 • големина / димензија:2.008" Dia (51.00mm)
 • висина - седење (макс):4.213" (107.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UCS2D121MND9

UCS2D121MND9

Nichicon

CAP ALUM 120UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 21.480

UHV1V561MPD1TD

UHV1V561MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 224.982

UMP1V2R2MDD

UMP1V2R2MDD

Nichicon

CAP ALUM 2.2UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 125.156

CGS304U025W5L

CGS304U025W5L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 300000UF 25V SCREW

На залиха: 473

MAL216061339E3

MAL216061339E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 105.596

LGN2X121MELC35

LGN2X121MELC35

Nichicon

CAP ALUM 120UF 20% 600V SNAP

На залиха: 10.661

ALS70H752NF400

ALS70H752NF400

KEMET

CAP ALUM 7500UF 20% 400V SCREW

На залиха: 1.615

PEH200YK4100MU2

PEH200YK4100MU2

KEMET

1000UFV 5V

На залиха: 1.571

UPM1C562MHD

UPM1C562MHD

Nichicon

CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 26.839

SLP391M220A5P3

SLP391M220A5P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 390UF 20% 220V SNAP

На залиха: 43.489

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв