WhatsApp Icon
EDT476M016S9HAA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EDT476M016S9HAA
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
15935
Листови со податоци онлајн
EDT476M016S9HAA PDF
 • серија:EDT
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 125°C
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:70 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:100 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.315" (8.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EDT336M035A9LAA

EDT336M035A9LAA

KEMET

CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD

На залиха: 862.663

16MS5100MEFCT58X5

16MS5100MEFCT58X5

Rubycon

CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 1.278.772

ALF40C273DD025

ALF40C273DD025

KEMET

CAP ALU 27000UF 20% 25V PRESSFIT

На залиха: 23.075

B43501B3227M62

B43501B3227M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 220UF 20% 385V SNAP

На залиха: 33.126

25ML220MEFC8X9

25ML220MEFC8X9

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 188.679

450MXK270MEFCSN22X45

450MXK270MEFCSN22X45

Rubycon

CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP

На залиха: 19.877

EEE-1EA331UP

EEE-1EA331UP

Panasonic

CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD

На залиха: 156.250

UPM1J271MHD6TN

UPM1J271MHD6TN

Nichicon

CAP ALUM 270UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 102.803

380LX121M315H022

380LX121M315H022

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 120UF 20% 315V SNAP

На залиха: 61.916

ELXV160ELL121MFB5D

ELXV160ELL121MFB5D

United Chemi-Con

CAP ALUM 120UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 818.799

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв