WhatsApp Icon
MAL213834221E3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAL213834221E3
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP ALUM 220UF 20% 10V AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
10301
Листови со податоци онлајн
MAL213834221E3 PDF
 • серија:138 AML
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):1.4Ohm @ 100Hz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:190 mA @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:228 mA @ 10 kHz
 • импеданса:910 mOhms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.256" Dia x 0.709" L (6.50mm x 18.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EEE-FK2A221AV

EEE-FK2A221AV

Panasonic

CAP ALUM 220UF 100V 20% SMD

На залиха: 36.585

SLP151M385A7P3

SLP151M385A7P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 150UF 20% 385V SNAP

На залиха: 60.591

UKL1A470MDDANA

UKL1A470MDDANA

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 357.142

LLG2G221MELZ35

LLG2G221MELZ35

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP

На залиха: 25.477

LP682M063H9P3

LP682M063H9P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP

На залиха: 24.771

LGU2P471MELZ

LGU2P471MELZ

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 220V SNAP

На залиха: 35.087

UVY2G3R3MPD1TA

UVY2G3R3MPD1TA

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 641.642

EKMH630VSN152MP25T

EKMH630VSN152MP25T

United Chemi-Con

CAP ALUM 1500UF 20% 63V SNAP

На залиха: 41.353

EEE-FK1E681SL

EEE-FK1E681SL

Panasonic

CAP ALUM 680UF 25V 20% SMD

На залиха: 106.796

381LR101M400H022

381LR101M400H022

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP

На залиха: 59.693

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв