WhatsApp Icon
UUA1A101MCL1GS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UUA1A101MCL1GS
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
12785
Листови со податоци онлајн
UUA1A101MCL1GS PDF
 • серија:UUA
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:100 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:81 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:121.5 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.303" (7.70mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
LNX2G272MSEH

LNX2G272MSEH

Nichicon

CAP ALUM 2700UF 20% 400V SCREW

На залиха: 1.001

EEE-1VA220WAR

EEE-1VA220WAR

Panasonic

CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD

На залиха: 158.982

UPJ1H821MHD6

UPJ1H821MHD6

Nichicon

CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 87.943

381LX391M200J012

381LX391M200J012

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP

На залиха: 33.802

UPM1J121MPD1TD

UPM1J121MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 82.956

380LX121M500H052

380LX121M500H052

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 120UF 20% 500V SNAP

На залиха: 5.269

LNK2G272MSEH

LNK2G272MSEH

Nichicon

CAP ALUM 2700UF 20% 400V SCREW

На залиха: 1.012

MAL225713152E3

MAL225713152E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 1500UF 250V 5000H

На залиха: 9.803

ALS70C223QP250

ALS70C223QP250

KEMET

CAP ALUM 22000UF 20% 250V SCREW

На залиха: 937

EEU-HD1A471

EEU-HD1A471

Panasonic

CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 72.703

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв