WhatsApp Icon
USR1HR33MDD1TE

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
USR1HR33MDD1TE
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
11077
Листови со податоци онлајн
USR1HR33MDD1TE PDF
 • серија:USR
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • капацитет:0.33 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:3.5 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:5.25 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.059" (1.50mm)
 • големина / димензија:0.157" Dia (4.00mm)
 • висина - седење (макс):0.315" (8.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UPW1A470MDD1TD

UPW1A470MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 344.827

HVMLS173M7R5EK0D

HVMLS173M7R5EK0D

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 17000UF 20% 7.5V FLTPCK

На залиха: 713

UPJ1E122MHD6TN

UPJ1E122MHD6TN

Nichicon

CAP ALUM 1200UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 96.491

ESMG201ELL101ML25S

ESMG201ELL101ML25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 66.058

B43601F2158M87

B43601F2158M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP

На залиха: 15.280

108KBM010M

108KBM010M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1000UF 20% 10V T/H

На залиха: 658.761

EEV-TG1V470UP

EEV-TG1V470UP

Panasonic

CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD

На залиха: 138.888

B43508F2337M67

B43508F2337M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP

На залиха: 43.950

VE-100M1HTR-0505S

VE-100M1HTR-0505S

SURGE

CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD

На залиха: 476.190

B43501F2158M67

B43501F2158M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP

На залиха: 18.475

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв