WhatsApp Icon
SK100M450ST

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SK100M450ST
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
17767
Листови со податоци онлајн
SK100M450ST PDF
 • серија:SK
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:450 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):26.54Ohm
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-25°C ~ 85°C
 • поларизација:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.512" Dia (13.00mm)
 • висина - седење (макс):0.906" (23.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
860240672001

860240672001

Würth Elektronik Midcom

CAP 6.8 UF 20% 50 V

На залиха: 769.230

ULD2E8R2MPD1TD

ULD2E8R2MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 8.2UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 113.636

B43505C9157M87

B43505C9157M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP

На залиха: 19.414

EPAG401ELL820MU35S

EPAG401ELL820MU35S

United Chemi-Con

CAP ALUM 82UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 34.883

B41691A8227Q7

B41691A8227Q7

TDK EPCOS

CAP ALUM 220UF 63V AXIAL

На залиха: 25.974

ALC80F911EH400

ALC80F911EH400

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 105C 910UF 400V

На залиха: 15.674

HVMLS601M150EA0C

HVMLS601M150EA0C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 600UF 20% 150V FLATPACK

На залиха: 660

MAL224666272E3

MAL224666272E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 2700UF 25V 4000H

На залиха: 59.687

400USC220MEFCSN30X30

400USC220MEFCSN30X30

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP

На залиха: 38.067

LGY1H682MELB35

LGY1H682MELB35

Nichicon

CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP

На залиха: 28.708

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв