WhatsApp Icon
EKMQ351ELL4R7MHB5D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EKMQ351ELL4R7MHB5D
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
16142
Листови со податоци онлајн
EKMQ351ELL4R7MHB5D PDF
 • серија:KMQ
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4.7 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:350 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:39 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:97.5 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.138" (3.50mm)
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.512" (13.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
LGL2W681MELC45

LGL2W681MELC45

Nichicon

CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP

На залиха: 6.790

EEE-FP1C100AR

EEE-FP1C100AR

Panasonic

CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD

На залиха: 204.081

LNT1H104MSE

LNT1H104MSE

Nichicon

CAP ALUM 100000UF 20% 50V SCREW

На залиха: 1.867

ECE-A0JKA470I

ECE-A0JKA470I

Panasonic

CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 2.163.097

MAL219366271E3

MAL219366271E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 270UF 400V 5000H

На залиха: 25.705

400HXC220MEFCSN25X45

400HXC220MEFCSN25X45

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP

На залиха: 24.406

400BXW100MEFR18X25

400BXW100MEFR18X25

Rubycon

CAP ALUM 100UF 20% 400V T/H

На залиха: 34.285

16YXF47MEFC5X11

16YXF47MEFC5X11

Rubycon

CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 384.615

EMVY800ARA101MKE0S

EMVY800ARA101MKE0S

United Chemi-Con

CAP ALUM 100UF 20% 80V SMD

На залиха: 130.242

35YXH150MEFCT78X11.5

35YXH150MEFCT78X11.5

Rubycon

CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 850.484

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв