WhatsApp Icon
EEU-FC1A181

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EEU-FC1A181
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 180UF 20% 10V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
13405
Листови со податоци онлајн
EEU-FC1A181 PDF
 • серија:FC
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:180 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:188.5 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:290 mA @ 100 kHz
 • импеданса:350 mOhms
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.441" (11.20mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EEU-FM1E470B

EEU-FM1E470B

Panasonic

CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 1.386.577

B43644B5477M000

B43644B5477M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP

На залиха: 17.903

B43254E2687M

B43254E2687M

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP

На залиха: 29.617

B41605A5129M2

B41605A5129M2

TDK EPCOS

CAP ALUM 12000UF 20% 25V SNAP

На залиха: 18.240

EKMM201VSN102MA30S

EKMM201VSN102MA30S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP

На залиха: 33.782

ALS71A274NF040

ALS71A274NF040

KEMET

CAP ALUM 270000UF 20% 40V SCREW

На залиха: 2.574

ALS71H103QH350

ALS71H103QH350

KEMET

CAP ALUM 10000UF 20% 350V SCREW

На залиха: 2.303

450HXG560MEFC35X50

450HXG560MEFC35X50

Rubycon

CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP

На залиха: 16.196

UPX1E331MHD

UPX1E331MHD

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 167.912

ALS70P513NF100

ALS70P513NF100

KEMET

CAP ALUM 51000UF 20% 100V SCREW

На залиха: 2.871

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв